ELVES i zabiegi hybrydowe – laserowe usuwanie żylaków

Umów na zabieg
  • Opis

ELVES – jest bardzo bezpiecznym systemem zamykania żylaków za pomocą energii lasera. Metoda opiera się na zamykaniu żył poprzez zastosowanie podwyższonej temperatury działającej od środka żyły. Bardzo cienkie, jednorazowe włókno lasera zostaje wprowadzone do zmienionego chorobowo naczynia za pomocą igły. Rozmiar włókna oraz energię lasera dobiera się indywidulanie dla pacjenta. Podgrzanie żyły energią lasera prowadzi do jej zamknięcia się i z czasem zwłóknienia. Zabieg może zostać uzupełniony skleroterapią. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym pod opieką zespołu anestezjologicznego.

Zabieg hybrydowy ELVES – Połączenie energii lasera i estetycznej mikrochirurgii. Usuwanie żylaków położonych głęboko pod skórą oraz żylaków widocznych i wystających podczas jednego zabiegu. Zabieg w znieczuleniu miejscowym pod opieką zespołu anestezjologicznego. Indywidualny dobór włókna lasera i jego energii do potrzeb Pacjenta.

Zabieg całoroczny, wymaga jednak unikania słońca przez ok. miesiąc po jego wykonaniu aby uniknąć tak zwanej hiperpigmentacji i przebarwień. Dlatego lepiej zaplanować go na okres po urlopie. Dobrze jest stosować kremy z wysokim filtrem np. SPF 50 do czasu kompletnego wygojenia zmian. 

Znieczulenie w trakcie zabiegu:

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym specjalnym płynem podawanym wzdłuż żyły. Ma on także za zadanie odizolowanie termiczne planowanej do zamknięcia żyły od reszty tkanek, co chroni przed termicznym uszkodzeniem nerwów i innych struktur.  

Efekty:

Żylaki zanikają w okresie około miesiąca po zabiegu. Metoda jest bezpieczna i pozwala uzyskać doskonały efekt kosmetyczny. Do minimum ogranicza bolesność, powstawanie blizn, a także nie pozostawia siniaków ani krwiaków bezpośrednio po zabiegu. Pozwala już po następnego dnia powrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu zakłada się pończochę uciskową, którą należy nosić od 7 do 14 dni w ciągu dnia, nie ma konieczności noszenia jej w nocy. 

Zalety metody:

  • wysoka skuteczność ok. 95-97% 
  • krótki czas zabiegu – około 30 minut
  • znieczulenie miejscowe, okulary ochronne
  • możliwość przeprowadzenia zabiegu na dwóch nogach jednocześnie w tej samej cenie
  • powrót do aktywności bezpośrednio po zabiegu, ruch jest w tym przypadku profilaktyką przeciwzakrzepową
  • można iść do pracy następnego dnia po wykonania zabiegu 
  • znakomity efekt kosmetyczny, brak dużych krwiaków pooperacyjnych